3003 DKF "Czas leśnych kurierów"
środa 30.03.2016, godz. 18:00

Dyskusyjny Klub Filmowy im. Jana Karskiego zaprasza na krakowską premierę dokumentu "Czas leśnych kurierów". Gościć będziemy twórców filmu.

Produkcja opowiada historię kurierów beskidzkich, którzy podczas II wojny światowej przenosili m.in. meldunki i broń z Zachodu do Polski, a także przeprowadzali emisariuszy.

Przedstawione zostały sylwetki kurierów (m.in. Jana Łożańskiego) oraz osób, które im pomagały. „Czas leśnych kurierów” powstał w ramach cyklu filmów "Historyczny pejzaż Podkarpacia" produkowanych przez Telewizję „Obiektyw”.

Pokaz związany jest z wystawą "Polskie Państwo Podziemne na Rzeszowszczyźnie 1939-1944/45" przygotowaną przez IPN w Rzeszowie, którą można oglądać w Muzeum AK do końca maja 2016.