2304 Dzień Wolnej Sztuki
sobota 23.04.2016, godz. 12:00

Zachęcamy, aby w ciągu godziny obejrzeć pięć eksponatów , poznać ich historię, podyskutować.
Badania wskazują, że na oglądanie jednego eksponatu poświęcamy około 8 sekund. Stąd pomysł, aby obiekty muzealne oglądać POWOLI.

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie po raz drugi przyłącza się do akcji Dzień Wolnej Sztuki.

Nasz przewodnik będzie czekał na Państwa w przestrzeni wystaw czasowych na poziomie +1.
Bohaterami zwiedzania będą:
- fajki, w tym jedna z przemyskiej pracowni jednego z najlepszych polskich fajczarzy,
- ryngraf, który przynosił szczęście
- metalowa figurka piłkarza za mecze w nielegalnych rozgrywkach
- meble jednego z najlepszych polskich projektantów
- kimono wicemistrza Polski, który był jednym ze współzałożycieli Polskiego Związku Judo
Wydarzenie towarzyszy wystawie „Z głową bez karabinu” o powojennych dokonaniach żołnierzy AK.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres: rezerwacja@muzeum-ak.pl lub telefonicznie: 12 41 00 770.
Obowiązuje bilet specjalny w cenie 1 zł. Ilość miejsc ograniczona.