2504 Konkurs "Zwycięski orle nasz leć"
19.01.2016-25.04.2016

Działalność Biura Informacji i Propagandy tematem II edycji konkursu „Zwycięski orle nasz leć”

„Starajcie się być przewodnikami Narodu i realizatorami niepodległego Państwa Polskiego” – pisał gen. Leopold Okulicki, ostatni komendant główny Armii Krajowej w ostatnim rozkazie z 19 stycznia 1945 roku.
W 71 lat po tym wydarzeniu ogłaszamy temat II edycji Konkursu Artystyczno-Historycznego „Zwycięski orle nasz leć”.
Tym razem zachęcamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do przygotowania prac w temacie działalności propagandowej Polskiego Państwa Podziemnego.
Szczególną uwagę zwracamy na działalność Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej Armii Krajowej (aktywność wydawniczą, artystyczną i kulturalną – gazetki, broszury, plakaty).

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:
- prac plastycznych
(praca wykonana dowolną techniką w formacie A4 dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, formacie A3 dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz A2 dla uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych)
- prac literackich
(praca z wykorzystaniem dowolnej formy, np. esej, reportaż, list, broszura, gazetka dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i I-III szkół gimnazjalnych)
- prac filmowych
(krótkometrażowe dowolne formy filmowe o czasie trwania 1-5 min dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz klas I-III szkół gimnazjalnych)

Prace można nadsyłać do 25 kwietnia 2016 r.
Wielki finał – rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpi 8 maja 2016 roku.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs realizowany jest pod honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Małopolskiego – Pana Jacka Krupy, Prezydenta Miasta Krakowa – Pana Jacka Majchrowskiego oraz Prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK – Pana Leszka Żukowskiego

Misją konkursu jest inspirowanie i motywowanie dzieci i młodzieży do zapoznania się z historią Polski oraz pobudzenie kreatywności i nauka przedstawiania swoich opinii za pomocą wyrazu artystycznego.

Regulamin: www.muzeum-ak.pl/wydarzenia/kcfinder/upload/files/2016-01-21-regulamin.doc
Formularz zgłoszeniowy: www.muzeum-ak.pl/wydarzenia/kcfinder/upload/files/2016-01-21-formularz.doc