1805 Noc Muzeów w Muzeum AK!

Wielki krokami zbliżamy się do muzealnego święta, kiedy drzwi instytucji opiekujących się kulturowym dziedzictwem, stają otworem przed Zwiedzającymi, umożliwiając im spojrzenie na bogactwo ich zbiorów do późnych godzin nocnych.

Muzeum AK jest oczywiście jedną z wielu instytucji biorących udział w Nocy Muzeów, jednakże prawdopodobnie jedyną w Krakowie, która może zaoferować Zwiedzającym np.:

- obecność reprezentacji jednego z najbardziej elitarnych oddziałów w składzie polskich wojsk: Jednostki Wojskowej "Nil"

- warsztaty edukacyjne w temacie Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej i historii wieku XX*

- Escape Room "Wsypa"*

- zwiedzanie ekspozycji wystaw czasowych i stałych z przewodnikami*

- poczęstunek wojskowy, grochówkę

Jeśli zastanawiasz się, czym jeszcze Muzeum AK wyróżnia się spośród innych instytucji i na jakie atrakcje można liczyć, zjawiając się w naszej instytucji w tę magiczną i świąteczną dla muzealnictwa noc, zapraszamy do zapoznania się z naszym programem poniżej.

Do zobaczenia 18 maja!

*na zwiedzanie ekspozycji muzealnych  z przewodnikiem, Escape Room oraz warsztaty edukacyjne obowiązuje system rezerwacji prowadzonych poprzez e-mail: rezerwacja@muzeum-ak.pl oraz pod nr telefonu: 12 41 00 770.