2809 Weekend Seniora z kulturą. Akcja 60+ w Muzeum

Już 28 września Muzeum AK kolejny raz włączy się do akcji MKiDN 60+ Kultura. Weekend seniora z kulturą. Przy tej okazji zainaugurowana zostanie również specjalna oferta Muzeum AK dla Seniora oraz I spotkanie z cyklu AKtywnej AKademii!

Serdecznie zapraszamy do Muzeum na kolejną edycję akcji MKiDN "60+ Kultura"

Rezerwacji należy dokonywać telefonicznie (12 41 00 796) lub mailowo (rezerwacja@muzeum-ak.pl).

28 września
11.30 Wykład Izabeli Cisek „Korpusy kadetów w II Rzeczpospolitej” - przybliżający miejsce i rolę dziejową korpusów w historii, a także warunki życia kadetów oraz wartości, którymi mieli się oni kierować
12.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Codzienność kadeckich korpusów w II Rzeczypospolitej – wystawa fotografii”
13.00 –oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Piękna Niepodległa”

29 września

13.00 Debiut „AKtywnej AKademii”–  specjalnej oferty adresowanej dla seniorów.

Uczestnicy I spotkania będą mogli wziąć udział w warsztatach edukacyjnych oraz grze wielkoformatowej „Śladem AK i akcji Burza”. Zajęcia mają na celu przybliżenie warunków działania Polskiego Państwa Podziemnego oraz wykorzystanie teorii warsztatowej w praktyce, poprzez udział w grze, na planszy o powierzchni 50m2, gdzie każdy uczestnik może stać się bohaterem wydarzeń.

Do udziału w akcji uprawnia zakup biletu specjalnego w cenie 1 zł .