2509 Żołnierze Legionów i POW w służbie Polskiego Państwa Podziemnego i AK
niedziela 25.09.2016, godz. 12:00

Premiera książki „Żołnierze Legionów i Polskiej Organizacji Wojskowej w służbie Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej"

Na opracowanie składa się 49 biogramów najwybitniejszych uczestników dwóch konspiracji niepodległościowych – z okresu I i II wojny światowej oraz około 140 archiwalnych zdjęć i fotokopii dokumentów. Publikacja przybliża sylwetki m. in. komendantów Armii Krajowej – Stefana Grota-Roweckiego i Leopolda Okulickiego, patrona Muzeum AK – gen. Emila Fieldorfa „Nila”, legionistki Wandy Gertz oraz cichociemnego Jana Górskiego. Autorami biogramów są przedstawiciele środowisk naukowych i muzealnych z całej Polski.

Projekt dofinansowano ze środków Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Mecenasem publikacji jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń.